-
Dav, har i vintersko til børn – ja, her er alle vores sko..
Up-loaded den Ingen kommentarerSå er vi der igen, jeg er ude og se efter vintersko til mine børn, og det er både til vores drenge og piger. Det første man gør er at søge efter vintersko, og straks er der flere webshop der tilbyder sig med vintersko. Bøde til drenge og piger, så der kan jeg jo få vintersko til alle børn tænker jeg. Det må undersøges, og der klikkes ind på webshoppen.
Nå, ok der var ikke vintersko til mine børn – hverken piger eller drenge
Giv mig de vintersko – ikke damesko eller sommersko
Det er en af mine gamle kæpheste, for det der skete var jo at jeg søgte på vintersko til børn, og der var så en god Adwords der fortalte mig at på denne webhop var der vintersko, og de var endda på tilbud. Da jeg kom ind på denne webshop, så var det på forsiden af shoppen, og på denne forside reklamerede de for damesko, og sandelig også sommersko. Der var intet at finde til børn, og der var ingen vintersko til hverken drenge eller piger.
Jeg koster at få besøg, men køber ingen vintersko til mine børn
Det som jeg synes er træls for den webshop, det er at jeg kommer ind på shoppen, og inden for få sekunder er jeg ude igen, for der var ingen børnesko, og slet ikke noget til mine børn. Det koste at få mig på besøg, men jeg køber ikke noget, for der jo ikke noget at finde for mig.
Det jeg vil sige med det, det er at jeg ser det dagligt – Google reklamer der lover mig noget, og når jeg kommer ind på siderne, så bliver man leveret på forsiden af webshoppen, og så må man da bare selv finde det man søger – hvis de overhovedet har det.
Det må da være muligt for sådan en webshop at sige at de ikke vil have besøg fra dem som søger på vintersko til deres børn, eller til piger eller drenge. Jeg mener, dem som jeg besøgte, de solgte slet ikke vintersko til børn, piger eller drenge, og så må de da kunne spare nogle penge ved ikke at vise mig deres reklamer – jeg køber jo ikke noget.
Vintersko på tilbud – det er mine børn glade for ;-)
For lige at runde det af, så er det jo vigtigt at der på denne side er nogle børnesko til piger og drenge, og derfor vil jeg meget gerne om du – kærer besøgende – kunne smide nogle gode links til mig som jeg kan give andre besøgende. Det samme gælder hvis du ejer en webshop eller butik der sælger vintersko til børn, så kom med dine reklamer, for dermed kan vi give de besøgende noget at besøge.
Og i som bruger Google reklame penge på at få mig ind på sider der slet ikke sælger vintersko til børn, få lige strammet op på det, for der er ingen grund til at jeg skal bruge jeres penge :-)
Hilsen
GitteSkriv et svar

