• Katvig High summer 2010

    Up-loaded den admin Ingen kommentarer

    Jeg synes virkelig at Katvig er kommet igen med deres sommerkollektion. jeg har skrevet det tidligere men er simpelthen nød til endnu engang at fremhæve det smukke design fra Katvigs higt summer kollektion 2010.

    Jeg er nu også en rigtig lyserød fan og elsker at give min pige lyserød, rød og pink tøj på. Nu er hun også utrolig køn i disse farver… men det er hun nu iøvrigt i de fleste farver( man er vel mor… he he).



    Supe skøn lyserød / pink mønster fra Katvig

    Her er mønsteret så. I bedste tøsestil :

    higt summer 2010 katvig mønster 300x300 Katvig High summer 2010

    Mønster fra katvis high summer 2010

    Er man til det lyserøde – pinke  tøsetøj, så er jeg helt sikker på at du er mindst lige så vild med det her mønster som jeg. Synes man at det kammer lige lovlig  over i prinsessedillen mad ene lyserøde kjoler , så fås serien altså også i grøn !

    Katvig børnetøj er som altid økologisk fremstillet og derfor er matrialet i denne serie naturligvis også  95%  økologisk bomuld og 5% elastan.  Tåler maskinvask ved 40 grader.



    OBS OBS OBS  Størelserne er vist lidt lille i det. Ihvertfald når det kommer til kjolen og t-shirten.  Derfor er det måske en god ide at købe tøjet i et  nummer større end du egentlig haved tænkt.

    Smuk kjole fra Katvig High summer 2010

    Det bedste ved denne kjole er at pigerne kan tumle frit i den uden den strammer eller på anden måde genere når der skal leges. Måske vil jeg vælge at give min pige et par leggings under .

    High summer kjolen er i smuk pink med mørkere pinke kanter ved hals og ærmer. Pris 269 kr.

    high summer katvig kjole 300x300 Katvig High summer 2010

    High summer kjole fra Katvig - super flot og sødt snit i denne lette sommerkjole.

    Dejlig t-shirt fra Katvig high summer 2010

    Samme mønster igen med de små micro æbler . Skøn t-shirt  til 189 kr.

    high summer 2010 t shirt pige fra katvig 300x300 Katvig High summer 2010

    Katvig T-shirt fra high summer 2010

    og machende shorts …. bemærk den nuttede posede model . Virkelig min smag  og pris … 149 kr.

    shorts high summer 2010 katvig 300x300 Katvig High summer 2010

    High summer shorts fra Katvig

    Køb high summer katvig børnetøj hos bla. babyfryd.

    Så mangler jeg bare at Katvig sender noget spændende drengetøj på marked også ;-)



    Ikke kategoriseret

    Skriv et svar